Sudkův ateliér znovu vstal z popela. Poprvé před třinácti lety, když byla na pražském Újezdě postavena replika shořelé dílny a příbytku proslulého fotografa, a znovu letos při vernisáži výstavy Adély Leinweberové. Důvtipná díla čerstvé absolventky Fotografie na pražské FAMU s prostorem srostla a využila potenciál, který dosavadní přehlídky nechávaly ladem.

Leiweberová převrátila Ateliér Josefa Sudka naruby. Stěna, na které jsou návštěvníci zvyklí nacházet takřka všechna vystavovaná díla, je tentokrát skoro prázdná. Oproti tomu expozice přesahuje do zahrady, protože tři projekce jsou instalovány přímo do oken prosklené zdi ateliéru. Promítané obrazy tak lze sledovat zevnitř i zvenku.

Efekt propojení bujné zeleně s půvabným pavilonem použily už instalace nedávných výstav Michala Šeby či Terezy Příhodové, jenže oba se spokojili s pouhým florálním námětem svých fotografií. Expozice Leinweberové nenakládá s prostorem tak ploše a reflektuje i vytracenou intimitu a osamocenost Sudkova ateliéru.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.