Zatímco na velký příběh ze současnosti český komiks stále čeká, s historií se vyrovnává pravidelně. Na úspěchy trilogie Alois Nebel, která se vypravila do doby odsunu Němců ze Sudet i do podzimu 1989, a sborníku Ještě jsme ve válce, jenž připomínal osudy lidí konfrontovaných s totalitní mocí, chce navázat ambiciózní cyklus Češi propojený s očekávaným seriálem České století.

Ačkoli devět příběhů bude vycházet z televizních scénářů, jejich autor Pavel Kosatík dává stejnému počtu výtvarníků volnou ruku. První díl s podtitulem Jak Masaryk vymyslel Československo právě vychází ve zpracování Petra Nováka tvořícího pod "pouličním" pseudonymem Ticho 762.

Masaryk v ringu

"Na začátku se s každým sejdeme a řekneme si, jak té látce rozumíme. Vždycky říkám jedinou pro mě opravdu podstatnou věc – že žánrově jsou to tragédie, ne grotesky. Ukazujeme směšnost lidí bez toho, abychom se jim vysmívali. Když pak vidím, že výtvarníka látka dráždí k tomu, aby ji vyjádřil po svém, ponechám ho zcela jeho vlastnímu talentu a inteligenci. Je to vlastně dost podobné spolupráci s režisérem Robertem Sedláčkem," popisuje vznik komiksů historik Kosatík.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se