V pražské O2 areně vystoupí 20. června americká kapela Nine Inch Nails v čele s charismatickým zpěvákem a skladatelem Trentem Reznorem, skupina představí aktuální album Hesitation Marks. Koncertem v Praze zakončí celé turné, v rámci kterého objedou křížem krážem Evropu.

Vstupenky v cenách od 1090 do 1590 korun budou v předprodejích od 29. listopadu. Za pořádající agenturu Live Nation o tom informoval Petr Novák.

Vedle Reznora vystoupí Alessandro Cortini (klávesy), Josh Eustis (kytara, klávesy), Robin Finck (kytara, klávesy), Ilan Rubin (bicí) a Pino Palladino (basa).

Nine Inch Nails vznikli v roce 1988 v Clevelandu. Jediným oficiálním členem je zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Reznor. Předkládá žánry jako electro a industrial v podobě, která je přijatelná pro širokou obec příznivců alternativního rocku.

Nine Inch Nails jsou považováni za průkopníky v hudebním průmyslu a velmi znatelnou měrou se podíleli na vývoji elektronické hudby. Album The Slip nabídli Nine Inch Nails v roce 2008 zcela zdarma prostřednictvím internetu.

Jejich nahrávky, mezi které patří platinou ověnčené tituly jako Pretty Hate Machine (1989), Broken (1992), The Downward Spiral (1994) a With Teeth (2005) patří mezi revoluční digitální produkce. Kapela prodala více než 30 milionů alb po celém světě a sérii singlů, z nichž se mnohé staly rádiovými hity jako například The Hand That Feeds, Only, Every Day Is Exactly the Same nebo Survivalism.

Do pražské O2 areny se Reznor a spol vracejí po čtyřech letech. Premiéru před českými fanoušky zažili v roce 1994 v pražské Lucerně. Druhé vystoupení v roce 2007 v pražském Edenu považovali mnozí rockeři za jeden z vrcholů hudební sezony.

Reznor spolupracoval také například s Marilynem Mansonem, režisérem Oliverem Stonem nebo zpěvačkou Tori Amosovou. Podílel se i na hudbě k filmům Lost Highway Davida Lynche nebo k dramatu Social Network, za který získal Oscara.

Nine Inch Nails - Came Back Haunted