Lars von Trier ví hodně o sexu a nebojí se zeptat. Ani předávat "znalosti" dál. Nymfomanka, jejíž druhá část měla ve čtvrtek premiéru, je jeho pódiem.

Protože není neurotický židovský komik ani fiktivní feministka, ale neurotický Dán s výchovou formovanou protestantstvím a komunismem, má jeho poselství podobu dialektické rozepře rozumu a těla.

Nymfomanka je filmovým ekvivalentem předstírání orgasmu, budeme-li se držet v sexuálním (dis)kurzu. Von Trier simuluje, že koná liberální osvětu. Že radikálně bojuje proti diktátu ratia nárokujícího si ženské tělo, proti korektnosti a normám. Vše s ironickým odstupem, přirozeně.

Stejně jako u nymfomanky je ale cílem hlavně jeho vlastní uspokojení.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.