„Neřiditelný“ kolos pražského Národního divadla s miliardovým rozpočtem a bezmála patnácti sty zaměstnanci, který dosud přímo podléhá vedení ministerstva kultury, by se měl proměnit v samostatnou veřejnoprávní instituci typu České televize.

„Čas příspěvkové organizace se chýlí ke konci,“ prohlásil ředitel Národního divadla Jan Burian, když představoval členy své rady a směr, kterým se má česká první scéna a její právní status dále ubírat. Soubory Národního divadla – opera, balet a činohra – by se během několika let mohly ekonomicky i umělecky postavit na vlastní nohy v organizaci holdingového typu. Jejich šéfové by získali více pravomocí, ale také větší odpovědnost.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se