Britská kapela Depeche Mode v pondělí opět dokázala, jak silné má v Česku fanouškovské zázemí. Už při úvodních písních Welcome to My World a Angel z posledního alba Delta Machine diváci v pražské O2 aréně nadšeně reagovali na hudebníky na pódiu i efektní projekci. 

Při třetí skladbě Walking in My Shoes ze starší nahrávky Songs of Faith and Devotion bylo zřejmé, že průkopníci elektronické populární hudby mají tradičně publikum obtočené kolem prstu. Nadšení umocnil svým originálním tancem zpěvák Dave Gahan a spokojené publikum stále častěji doprovázelo chytlavé písně Depeche Mode sborovým zpěvem. V hledišti se přitom sešly už dvě generace fanoušků kultovní kapely.   

Po v úvodu nezvykle pojaté písni Personal Jesus se Depeche Mode, vystupující v základní tříčlenné sestavě Dave Gahan, Martin Gore (kytara) a Andy Fletcher (klávesy) s několika hostujícími hudebníky, s publikem rozloučili. Závěrečný přídavek patřil Martinu Goremu a akustické verzi But Not Tonight.

Depeche Mode navázali na své předchozí tuzemské vystoupení z loňského července na stadionu v pražském Edenu. Vůbec poprvé se "depešáci" v ČR představili v roce 1988.

Skupina vznikla v roce 1980 v britském Basildonu. Postupem času se stala jednou z průkopnických kapel, které používaly nové metody samplování přírodních zvuků. Celosvětově se za desítky let kariéry kapely podle dostupných zdrojů prodalo na 100 milionů jejích alb a singlů.