Skupina Rolling Stones v úterý zrušila kvůli osobní tragédii svého frontmana Micka Jaggera nejprve koncert v australském Perthu, později i celé turné po Austrálii a Novém Zélandu.

Jaggerovu partnerku L'Wren Scottovou našli v pondělí mrtvou v jejím bytě v New Yorku a policie případ vyšetřuje jako sebevraždu. Pořadatel australského turné Rolling Stones poté v úterý oznámil, že plánovaný koncert v Perthu se v původním termínu neuskuteční. Koncert se měl konat ve středu a skupina jím měla zahájit turné po Austrálii a Novém Zélandu. Přesunula se sem z Číny a Singapuru. Pořadatel Frontier Touring prostřednictvím Facebooku vyzval fanoušky, aby si zatím ponechali zakoupené vstupenky a vyčkali na další rozhodnutí.

Skupina měla odehrát v Austrálii ještě pět koncertů a jeden na Novém Zélandu, nakonec je ale zrušila. V červnu pak mají Rolling Stones v rámci turné On Fire vystupovat v Evropě - v Nizozemsku, Německu, Itálii a Belgii. Jagger a ostatní členové skupiny Ronnie Wood, Keith Richards a Charlie Watts do Perthu dorazili v pondělí soukromým letadlem. Scottová nikdy neprozradila svůj věk, ale podle amerických médií jí bylo 49 let. Vyrostla v Utahu jako adoptivní dítě v rodině mormonů. V mládí odešla do Paříže a prosadila se tam jako modelka. Postupně se stala uznávanou módní návrhářkou a oblékala kromě jiného Michelle Obamovou, Oprah Winfreyovou, Nicole Kidmanovou, Penelope Cruzovou či Madonnu.

Jagger se Scottovou spolu byli od roku 2001. Často se spolu objevovali na společenských událostech, na nichž 191 centimetrů vysoká Scottová nejméně o půl hlavy převyšovala svého partnera, poznamenala agentura Reuters. V bytě na Manhattanu našli Scottovou v pondělí dopoledne. Nezanechala dopis na rozloučenou, ale asi hodinu a půl před nalezením jejího těla v textové zprávě požádala svou asistentku, aby za ní přišla do bytu. Newyorská policie vyšetřuje smrt Scottové jako sebevraždu. Žena se údajně oběsila na klice od francouzského okna na šále.

 

Sedmdesátiletý Jagger byl zprávou o její smrti zdrcen. Jeho mluvčí odmítla tvrzení bulvárního deníku New York Post, podle něhož se slavný pár rozešel. "Tento článek… je stoprocentně nepravdivý," uvedla Jaggerova mluvčí. "Je to hrozný a nepravdivý drb, který se objevil v době, která je pro Micka tak tragická." Podle britských médií měla britská módní firma Scottové LS Fashion finanční problémy. Podle listu The Independent v roce 2012 firma prodělala 3,5 milionu liber a o rok před tím 2,5 milionu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist