Přestože dnes asi nejvyhledávanější světový dirigent Valerij Gergijev nastoupí do čela Mnichovské filharmonie teprve napřesrok, už nyní je jeho pozice ohrožena.

Gergijev totiž patří k největším zastáncům ruského prezidenta Vladimira Putina, kterého podpořil i při nedávné ruské intervenci na Krymu.

Mnichovská radnice, která filharmonii financuje, už kvůli tomu orchestr varovala. “Filharmonická rada důkladně zvážila politické názory budoucího šéfdirigenta s ohledem na svobodu projevu a dirigentovu zodpovědnost k mnichovské kulturní společnosti,” uvedla radnice.

Vedoucí jejího kulturního odboru Hans-Georg Küppers a ředitel filharmonie Paul Müller prý Gergijeva požádají, aby byl ve svých vyjádřeních opatrnější. „Budeme maestra Gergijeva informovat o tom, jakou debatu jeho postoje vyvolávají a jaké by mohly mít důsledky pro orchestr.“

Německá stanice Deutsche Welle v této souvislosti spekuluje, že Gergijevova budoucnost u orchestru může být vážně ohrožena.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.