Třináctý ročník knižních cen Magnesia Litera potvrdil populární trend tohoto stále zvláštnějšího a konfuznějšího klání, v němž se prolínají potřeby masového čtenáře s odborným hlediskem.

Snad aby se podobně jako v cenách divadelních či filmových dalo každému něco, abychom měli pocit, že ta kniha česká je nejenom hezká, ale také naše.

Již tradiční televizní přenos i silná marketingová kampaň, jejímž smyslem má snad být něco jako popularizace literatury, jistě strhávají pozornost na knihy, nikoli však na literární dílo, na tvorbu, na psaní, nýbrž na knihu jakožto předmět masové spotřeby a zábavy.

Jako by literatura v dnešním světě nedokázala mluvit bez lascivních obalů a všelikých cingrlátek, jež se ovšem podobně jako jiné obaly v konzumním proudu společnosti stávají nejdůležitějšími "podstatami" všeho.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.