Režisér Jan Hřebejk koncem osmdesátých let natočil šestnáctiminutovou anekdotu Co všechno chcete vědět o sexu a bojíte se to prožít, jejíž název parafrázoval sarkastickou povídkovou komedii od Woodyho Allena. V loňské karlovarské soutěži představil psychodrama Líbánky, koncipované po vzoru drsných severských anamnéz zdeformovaných vztahů.

Hřebejkova novinka Zakázané uvolnění, která ve čtvrtek vstoupila do kin, je kombinací obou snímků. Prvnímu se podobá stylem humoru, druhý připomíná líčením absurdní dohry jedné standardní svatby.

Fraška o unesené nevěstě, svědkyni se špatným svědomím a neúspěšné herečce, jež se snaží uživit jako barmanka (hrají je Zuzana Stavná, Hana Vagnerová a Jana Stryková), vznikla podle divadelní hry Petra Kolečka, uváděné v pražském Rubínu.

Zakázané uvolnění označuje alkoholický dryák, který třetí z oněch mladých žen namixuje návštěvnicím zapadlého baru kdesi na severu Moravy.

Onen "hokejový termín" však vyjadřuje také stav, v němž se bezradné hrdinky octnou po konzumaci několika panáků. Tedy křečovitou bujarost i zádumčivou chandru, kdy padají zábrany a ventilují se záležitosti, o nichž se za střízliva zpravidla cudně mlčí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se