Vůbec první ukázku z chystaného třetího dílu filmové trilogie Hobit: Bitva pěti armád promítl na víkendovém Comic-Conu režisér Peter Jackson.

“Vždycky je skvělé, když můžete nechat zabít pár hlavních postav,” řekl Jackson, který podle agentury Reuters patří k nejoblíbenějším hostům kalifornské akce.

“Tvůrcům to dává příležitost zařadit silné a emocionální scény. Ve třetím díle zabijeme hned několik postav,” dodal režisér, podle kterého má být Bitva pěti armád výrazně temnější. Celková nálada filmu se prý spíš než vtipnému prvnímu dílu Hobita bude pomalu blížit trilogii Pán prstenů.

Ukázka, kterou Jackson promítl zhruba šesti a půl tisícům diváků, na ni také přímo odkázala: přes video hrála takzvaná Pipinova píseň, která zazněla v posledním dílu trilogie Pán prstenů.

“Teaser trailer už jsem odevzdal společnosti Warner Bros, určitě ho pustí do světa brzy. Plnohodnotný trailer ale nebude dřív než v říjnu, nejdřív musíme dodělat speciální efekty,” vysvětlil Jackson.

Panel věnovaný Hobitovi v Kalifornii uvedl americký komik Stephen Colbert, převlečený za postavu z Jezerního města.

Na pódiu pak Colbert přivítal například herce Benedicta Cumberbatche, který ve druhém a třetím filmovém Hobitovi mluví animovaného draka Šmaka i Sauronovo vtělení zvané Nekromant.

“Ten první je zranitelný, kdežto druhý jako by se zrodil ze všeho zlého, a o to je náročnější jej dostihnout a zabít,” řekl Cumberbatch.

S fanoušky na Comic-Conu hovořila také oscarová herečka Cate Blanchettová, která si i ve třetím dílu Hobita zopakuje roli elfí královny Galadriel.

“Jsem šťastná, že jsem si mohla roli zopakovat. Už jsem myslela, že se můj čas ve Středozemi nachýlil,” řekla Blanchettová.

Ta se podle režiséra Jacksona ve třetím dílu dostane do přímého střetu se Sauronem. “Uvidíte, jak jí prasknou nervy,” tvrdil Jackson.

A slovo dostal na Comic-Conu také herec Andy Serkis, který stál modelem animovanému Glumovi v trilogii Pán prstenů i nyní v Hobitovi. “Ten film mi neskutečným způsobem změnil život,” řekl Serkis, který si nyní zahraje též v chystané sedmé epizodě Hvězdných válek.

I tam bude podle agentury Reuters nejspíš stát modelem motion-capturingovému zařízení, které nasnímá pohyby jeho těla a na základě toho vytvoří animovanou postavu, jako tomu bylo v případě Gluma.

Hobit: Bitva pěti armád přijde do českých kin 11. prosince.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist