Než došlo ke krizi ústeckého Činoherního studia, starala se Štěpánka Tichá o garderobu. Dnes stejně precizně upravená blondýnka v červené kombinéze škrábe omítku v kině Hraničář a obléká dobrovolníky, kteří si zapomněli pracovní oblečení, do darovaných montérek.

Za dva měsíce od začátku rekonstrukce se jich tu vystřídala více než stovka. Karel Karika je všechny poctivě zapisuje a v zaprášených šatech je v něm jen stěží poznat lídr nově vzniklého politického hnutí PRO Ústí v jednom z městských obvodů.

S instantní kávou, obloženými chleby a donesenými domácími koláči v Hraničáři vydrží i deset hodin denně, aby se podařilo úpravy stihnout do 26. září, kdy tu premiéra hry Poker Face od Petra Kolečka odstartuje multižánrový program.

Díky dobrovolníkům a přirozeně kvalitní akustice sálu se podařilo náklady na nutnou rekonstrukci stlačit na minimum. Tiskový mluvčí spolku Činoherák Ondřej Klein je odhaduje na 3,5 milionu korun.

V hlavním sále vznikne nové velké jeviště, malá scéna ve druhém patře a koncertní pódium v přízemí. Rekonstruuje se vzduchotechnika, elektroinstalace, sociální zařízení, topení, osvětlení i okna.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se