Sopranistka Machvala Kasrašviliová tímto dává na vědomí, že žádná z hvězd moskevského Velkého divadla, které v sobotu završí Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, nebyla nařčena z útoků kyselinou, úplatků, kuplířství, šíření vulgárních fotek po internetu ani strkání střepů do baletních špiček svých konkurentů.

"Každé divadlo, zvlášť je-li tak velké jako Balšoj těatr, má své problémy," vysvětlila HN Kasrašviliová. "To, o čem mluvíte, se ale dělo v baletním souboru za éry Sergeje Filina. U nás v opeře k ničemu podobnému nedocházelo."

Filin, umělecký ředitel baletu Velkého divadla, se vloni dostal na přední strany novin po celém světě, když mu neznámý útočník chrstl do tváře kyselinu a Filina tím málem oslepil.

Z přípravy útoku, jemuž předcházelo několikaměsíční nabourávání se do e-mailů, odposlouchávání telefonů a nakonec propichování pneumatik u Filinova automobilu, byl na šest let odsouzen sólista baletu Pavel Dmitričenko.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.