Tento film připomíná kovbojku. Pět let sledoval dokumentarista Benjamin Tuček pražské politiky, developery, občanské aktivisty i architekty točící se v soustředných kruzích okolo úředního dokumentu, který pro jedny znamená mnohamilionový zlatý důl a pro druhé téměř noční můru.

Dokument se jmenuje Územní plán hlavního města Prahy a v ideálním případě by měl přísně stanovovat, kde se mohou stavět výškové budovy, kde musí zůstat zachovaný park nebo kudy vést silnice tak, aby se v metropoli dalo žít a aby bylo možné město se staletou historií předat budoucím obyvatelům s relativně čistým svědomím.

Jenže všechno je jinak. Z územního plánu se stal plán s velkým "P", neustále přepisovaný kus papíru, s jehož pomocí si malá část pražských politiků přišla na velké peníze.

Co je dnes lesopark, může být zítra pozemek pro několikapatrové garáže a opačně. Záleží na tom, kdo zrovna na radnici drží v ruce razítko a kolik jsou stavaři ochotni zaplatit.

"Čí je město? Jakou cenu má veřejný prostor? Je developer sprosté slovo? Zastupiteli, koho zastupujete?" ptá se Tuček ve svém filmu Plán a dostává z radnic odpověď: "S takovými otázkami si najděte někoho s rakovinou."

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.