Po rozdělení federace slovenská kinematografie skomírala. V letech 1993 až 2006 divákům nabídla pouhých padesát celovečerních filmů, jen deset z nich však kompletně ve vlastní produkci. Řada tamních filmařů našla nový profesionální domov v Česku.

V uplynulých letech se však situace zlepšila. Svědčí o tom jak putovní přehlídka slovenských filmů, kterou od 16. října pořádají za českou stranu distribuční společnosti Artcam a CinemArt, tak povídkový film s lakonickým názvem Slovensko 2.0, který právě přichází do tuzemských kin.

V rámci Slovenska je snímek zahrnující deset desetiminutových povídek unikátem, nachází však aktuální pandán v nedávno uvedeném českém filmu Gottland.

Na tom se podílela i Slovenka Viera Čákanyová, jež přispěla také do filmu Slovensko 2.0. V rámci desítky autorů nejrůznějšího věku, názorů i filmařské nátury boduje právě její stylizovaný příběh nanicovatého Američana Rupicapra, jenž na protest proti americkému establishmentu emigroval na Slovensko.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.