Soubor Divadla Na zábradlí by se kvůli rekonstrukci na konci roku mohl dočasně přesunout na scénu Divadla Komedie. Ta je od jara prázdná.

Praha, která obě divadla provozuje, o tom jedná s vedením Divadla Na zábradlí, uvedl radní Jan Wolf za Trojkoalici a KDU-ČSL. V Divadle Komedie kvůli finančním potížím v dubnu skončila společnost Divadlo Company.cz.

Prostory divadla v Jungmannově ulici v centru Prahy jsou podle radního Wolfa ve špatném technickém stavu a potřebují kompletní rekonstrukci. Majitelem je ovšem stát a Praha má divadlo pouze pronajaté asi za 900 tisíc korun ročně.

"My chceme divadlo kompletně zrekonstruovat, podmínky ale musíme projednat s ministerstvem financí," řekl radní. Ministerstvo jako majitel už na jaře zamítlo návrh Prahy na bezúplatný převod divadla.

Pro dočasný provoz by podle Wolfa magistrát zatím nechal zprovoznit klimatizaci a elektroinstalace tak, aby mohl soubor Divadla Na zábradlí odehrát v Divadle Komedie jednu sezonu.

"Po poslední schůzce v Divadle Komedie jsme zjistili, že je to tam opravdu ve velmi špatném stavu. Vyčíslujeme, kolik by to stálo, abychom tam mohli hrát, a podle toho uvidíme. Zatím to vypadá, že se náklady vyšplhají do vysokých částek," řekl ředitel Divadla Na zábradlí Petr Štědroň.

Stálého nájemce Divadla Komedie bude patrně příští rok vybírat výběrová komise složená z odborníků. "Celková budoucí rekonstrukce pak bude postupovat v koordinaci s vítězem výběrového řízení, který bude Divadlo Komedie provozovat," doplnil radní.

Oprava Divadla Na zábradlí vyjde zhruba na 40 milionů korun. V plánuje výstavba nového foyeru a pochozí galerie se schodištěm. Hotovo by podle původního plánu mělo být ještě letos. Práce ale zatím nezačaly.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist