Rekonstrukce pražského Divadla Na zábradlí nabírá zpoždění. Původně měla být dokončena již letos, nakonec ale práce potrvají do poloviny příštího roku, uvedl radní Jan Wolf za KDU-ČSL a Trojkoalici.

Kompletní oprava divadla začne na konci léta a vyjde na 40 milionů korun. Vznikne nové zázemí, kavárna a ve vnitrobloku moderní foyer se vstupem do hlediště. "Myslím, že si scéna Divadla Na zábradlí opravu zaslouží," tvrdí radní.

Původním impulzem k přestavbě bylo, že divadlo muselo opustit pronajaté prostory, které sloužily jako vstup do sálu.

Po rekonstrukci vznikne nový vstup zastřešením dosud nevyužívaného dvorku.

Divadlo Na zábradlí vzniklo v roce 1958 a patří mezi nejznámější menší divadla v Praze.

Divadelníci budou část sezony, do konce letošního roku, hostovat ve Švandově divadle. Mezitím nechá město provizorně upravit prostory Divadla Komedie tak, aby se do něj soubor ze Zábradlí mohl od začátku roku 2017 dočasně přesunout.

O osudu Divadla Komedie vedení Prahy podle radního Wolfa dál vyjednává se státem, který je majitelem budovy.

Divadlo Komedie, které je od jara prázdné, potřebuje celkovou rekonstrukci. Stálého nájemce budovy bude vybírat komise složená z odborníků.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist