Po dvou EP a několika singlech česká zpěvačka a skladatelka Lenny na začátku září vydá debutové album nazvané Hearts. Nahrávku předznamenaly singly a videoklipy Hell.o a My Love.

První české turné zpěvačky startuje 30. září v Liberci a končí 30. října v pražském Lucerna Music Baru.

"Určitě je povinností přivézt repertoár z nové desky, která na turné zazní v podstatě celá. Lidé uslyší singly známé z rádií i starší věci. Jako host s námi pojede písničkář Jakub Ondra," řekla Lenny, dcera zpěvačky Lenky Filipové.

Už dva letní singly Hell.o a My Love svojí rozdílnou náladou naznačily, že chystané album Hearts bude po hudební stránce rozmanité.

"Bylo to neplánované. Album je výsledkem momentálního rozpoložení, vždyť jsme původně ani nevěděli, že producentem alba se stane kytarista z mé doprovodné kapely Ondra Fiedler. Z té rozmanitosti zejména druhé půlky alba budou posluchači možná překvapeni," uvedla Lenny.

Jako bonus je na desku Hearts zařazena nová verze skladby Hladina rapera Paulieho Garanda s hostující Lenny. "Verze na mém albu je určená pro rádia a na jejich přání začíná refrénem. Po spolupráci s kapelou Kryštof se jedná o další písničku, která mi může získat pozornost širšího publika," řekla Lenny.

S populární skupinou Kryštof nazpívala Lenny česky píseň Přiznání. Ve své tvorbě však pokračuje v anglických textech, které si píše sama. "Nemám vůbec nic proti českému jazyku, ale myslím, že jsem ještě nedospěla k tomu psát texty v češtině. Do budoucna to ale nevylučuju," uvedla.

Podzimní série koncertů s názvem Hearts Tour bude prvním samostatným turné jednadvacetileté hudebnice. Má však za sebou například několik koncertů na festivalech.

"Zpočátku jsem nevěděla, koho svou tvorbou oslovím. Obavy pominuly, když za mnou po vystoupení přišel starší rocker, dvanáctiletá slečna nebo fanoušci mojí mamky s tím, že se jim to líbilo. To je krásný pocit," podotkla Lenny.

Písničkářka, která upoutala pozornost už svými EP All My Love a Fighter, s titulem bakalář dokončila studia na konzervatoři v Londýně zaměřené na moderní muziku.

Částečně žije v Londýně, proto se jí dotýká odchod Británie z Evropské unie. "Byla jsem z výsledku hlasování o brexitu špatná už proto, že programy pro studenty z Evropské unie jsou výhodné. U mých spolužáků měl výsledek negativní ohlas, ale Londýn je specifický a proevropský, zatímco v jiných částech Británie je tomu jinak," konstatovala.