Pražští radní v pátek vybrali firmu, která postaví nový foyer Divadla Na zábradlí. Na práce za 39,5 milionu korun bez DPH bude mít firma Subterra 120 až 150 dní, uvedl radní Jan Wolf za KDU-ČSL a Trojkoalici.

Divadlo už dál nesmí využívat vchod ze sousedního domu. Proto je nutné vybudovat nový vstup do hlediště ze dvora.

Po opravách bude mít divadlo nové zázemí, kavárnu a ve vnitrobloku moderní foyer se vstupem do hlediště ze zastřešeného dvorku.

Budovu divadla vlastní Praha od roku 1993. V 90. letech minulého století sousední dům přešel do rukou soukromníka a ten již nemá zájem prostory divadlu dál pronajímat.

Divadlo Na zábradlí vzniklo roku 1958 a patří mezi nejznámější menší divadla v Praze. Divadelníci budou část nadcházející sezony do konce roku hostovat ve Švandově divadle.

Mezitím nechá město provizorně upravit prostory Divadla Komedie tak, aby se do něj mohl od nového roku soubor dočasně přesunout.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist