Americká zpěvačka Laura Pergolizziová, která vystupuje pod uměleckým jménem LP, v pondělí rozezpívala zaplněný pražský klub Roxy svým hitem Lost On You.

Koncert nahlášený na úterý 28. března pěvkyně vyprodala za pouhých pět minut, proto na pondělí přidala další. Před klubem se již více než hodinu před začátkem jejího premiérového vystoupení v České republice vytvořila dlouhá fronta, v níž převládaly dívky.

"Velký zájem o její první vystoupení v Česku jsme čekali, ale že bude až tak obrovský, to překvapilo i nás," uvedla Zlata Holušová, ředitelka festivalu Colours of Ostrava, který je také pořadatelem koncertů v Roxy.

Akce Colours of Ostrava, která se letos uskuteční od 19. do 22. července, bude dalším místem v Česku, kde světový objev písničkářské scény LP letos vystoupí.

Chlapecky působící zpěvačka v černé kožené bundě si fanoušky v Roxy získala melancholickými písněmi doprovázenými hrou na ukulele či kytaru. Za doprovodu kapely nabídla především skladby z loňského alba Lost On You, ze kterého pochází také stejnojmenný hit.

Ze stejné desky uvedla například rockově zabarvenou píseň No Witness.

"Žádná komedie, fraška, přetvářka, žádných 50 kostýmů za večer. Laura přijde, zapíská, božsky zazpívá a jde si podat ruku s publikem... Je naprosto nenucená a přitom velmi originální," vyjádřila na Facebooku své dojmy z LP jedna z jejích fanynek.

Podle hudebních odborníků LP nabízí přitažlivou směs rocku, folku a popu postavenou na průzračném a hutném kytarovém zvuku s minimálním vkladem elektroniky.

"Řekla bych, že jsem skrz naskrz písničkářka a chytlavost pro mě není sprosté slovo," prohlásila o sobě zpěvačka s italskými kořeny.

Šestatřicetiletá rodačka z amerického Huntingtonu na svůj úspěch čekala 15 let. Její debutové album Heart-Shaped Scar vyšlo již v roce 2001, velké pozornosti však dosáhla až svou čtvrtou nahrávkou Lost On You z loňského roku.

Do té doby se také živila psaním písní pro úspěšnější kolegy, mezi které patřili Backstreet Boys, Rihanna, Rita Ora, Leona Lewisová či Cher.