Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr, vystupující pod pseudonymem DJ Loutka. Napsal to v neděli zpravodajský web iRozhlas.cz s odkazem na hudební server www.rave.cz. Informaci potvrdila Lenka Senová, dramaturgyně klubu Roxy, kde DJ Loutka vystupoval. Podle Blesk.cz spáchal Maudr sebevraždu.

"Odešel náš blízký kamarád, úžasný člověk, dýdžejská legenda a základní pilíř (nejen) klubu Roxy. Budeš nám chybět Michale, nicméně jedno jsi dokázal jako nikdo jiný. Tisícům jsi zde zanechal krásné vzpomínky a hudební i lidské momenty, kterou nepůjdou nikdy zapomenout. Respekt a čest tvé památce. Děkujeme za vše," uvedl klub na svém facebookovém profilu.

Okolnosti úmrtí nechtěli zástupci klubu jakkoliv komentovat. Sociální sítě se po oznámení smrti DJ Loutky začaly plnit projevy soustrasti, lítosti a osobními vzpomínkami hudebních fanoušků i kolegů z branže.

DJ Loutka začínal kariéru v legendárním pražském klubu Bunkr, poté prošel klubem Futurum, kde se věnoval především kytarovým a new wave projektům, později se stal rezidentem pražského klubu Roxy. Byl také důležitou osobou v prvním houseovém uskupení v České republice s názvem ToMaMiv, uvedl iRozhlas.cz. Spoluzaložil agenturu Roxydust a je autorem legendární kompilace Housebox 1 ‎českého vydavatelství Nextera, napsal server rave.cz.

DJ Loutka hrál také po boku světových dýdžejů, jako jsou Carl Cox, Darren Emerson, Silicone Soul, Terry Francis nebo DJ Sneak. Společně s DJ Trávou je považován za nejznámějšího protagonistu české houseové scény.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist