Britský zpěvák, skladatel a textař Ed Sheeran, považovaný za jednu z nejvýraznějších osobností současné hudební scény, vystoupí 7. července příštího roku v pražských Letňanech.

Pořadatelé očekávají, že o koncert pod širým nebem v rámci jeho evropského turné Divide 2019 bude obrovský zájem.

Poprvé koncertoval Sheeran v České republice v únoru 2015 v holešovické Tipsport Areně.

Sedmadvacetiletý hudebník má čtyři trofeje Grammy, pětkrát získal Brit Award a řadu dalších prestižních cen. Na konci roku 2017 obdržel Sheeran Řád britského impéria za své aktivity v oblasti hudby a charity.

Vstupenky na pražský koncert budou v prodeji od 27. září, nejlevnější budou stát 1600 korun, nejdražší 2300 korun. Budou se prodávat na konkrétní jméno. Více informací najdou zájemci na webu věnovaném pražskému koncertu www.edsheeran.cz, informoval ve čtvrtek za organizátory koncertu Roman Helcl.

Ed Sheeran loni vydal své třetí studiové album ÷ (Divide), které získalo ocenění Grammy za nejlepší popové vokální album. Dosud se na světě prodalo víc než 15,5 milionu kusů, deska dominovala hudebním žebříčkům. Singl Shape of You se stal třetím nejprodávanějším singlem všech dob v Británii a vůbec nejčastěji streamovanou skladbou na Spotify.