Vyvrcholení filmové série o týmu superhrdinů Avengers už předstihlo film Titanic a posunulo se na druhou příčku v historickém žebříčku filmů podle absolutních tržeb za vstupenky. Americká média dnes uvedla, že Avengers: Endgame už při druhém promítacím víkendu vybral po celém světě přibližně 2,189 miliardy dolarů (přes 50 miliard korun). Filmu Avatar, který tabulku globálních tržeb s částkou 2,78 miliardy dolarů vede, přitom překonání mety dvou miliard dolarů trvalo 47 dní.

Nejnovější film o komiksových hrdinech vydavatelství Marvel Comics po své premiéře 26. dubna překonal veškeré finanční rekordy pro první promítací víkend. Jen ve Spojených státech lidé na vstupném do kin zaplatili 357 milionů dolarů (8,2 miliardy korun), což je o milion více, než byly náklady na výrobu snímku.

Avengers: Endgame má tedy šanci překonat akční sci-fi Avatar z roku 2009 a stát se finančně nejúspěšnějším filmem všech dob. Televize CNBC uvádí, že analytici předpovídají nové produkci Marvel Studios celkové tržby v kinech mezi 2,7 miliardy a 3,5 miliardy dolarů.

Srovnávání vybraného vstupného v absolutních číslech má své nedostatky, protože nebere v potaz inflaci. Server Box Office Mojo, mapující tržby filmů, má i žebříček, který tento faktor započítává, jsou v něm však pouze čísla z amerických kin. Avatar je v něm až na 15. místě s odstupem miliardy dolarů na vedoucí snímek Jih proti Severu z roku 1939. Avengers: Endgame je v tomto hodnocení na 42. pozici.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist