Režisér James Cameron, který se svým trhákem Avatar navždy změnil filmový svět, a slavná kanadská skupina Cirque du Soleil, která dala úplně nový význam slovu cirkus, se sejdou ve společném projektu. Spolu s režisérem animovaného Shreka Andrewem Adamsonem a produkční společností Reel FX Entertainment ve čtvrtek oznámili, že plánují natáčení 3D filmů znázorňujících "umělecké formy za hranicí představivosti".

"Záběry, které natáčíme, jsou ohromující a já vím, že je Andrew Adamson utká do okouzlujícího, snu podobného vyprávění, které uhrane diváky všech věkových kategorií po celém světě," řekl Cameron.

Podrobnosti o projektech jsou skoupé; ví se jen, že první z nich, který ještě nemá název, už autoři vyrábějí. Termín premiéry ale zatím nebyl stanoven.

Cirque de Soleil vznikl ze skupiny 20 pouličních artistů v roce 1984 a postupem času se stal význačnou mezinárodní organizací, která má nyní pět tisíc zaměstnanců včetně 1200 artistů z téměř 50 zemí. V letošním roce vystupoval také v pražské O2 Areně.

Související