Na premiéru Myslivečkovy Olimpiade do pražského Stavovského divadla dorazil minulý týden i Stéphane Lissner, generální manažer a zároveň umělecký ředitel milánského operního domu Teatro alla Scala. Coby jedna z nejvlivnějších osobností v operním světě Lissner šéfoval velkým francouzským kulturním podnikům, například Theatre Chatelet, festivalu v Aix-en-Provence či Orchestre de Paris, a od roku 2015 se stane generálním ředitelem pařížské opery.

"Autor vysoké hudební úrovně jako Mysliveček rozhodně stojí za renesanci. Určitě jej při tomto novodobém debutu na evropském jevišti neslyšíme naposled," říká.

HN: Jak se vám líbila Olimpiade?

Ve Stavovském divadle jsem byl poprvé a udělalo na mě veliký dojem. V pozitivním slova smyslu jsem byl šokován kvalitou orchestru. Je těžké hodnotit dílo po prvním zhlédnutí, chce to zabývat se jím delší dobu, proto svůj názor říkám velmi skromně: pěvecké obsazení bylo výborné po hudební i herecké stránce. Překvapilo mě, jak dobře Mysliveček dovedl psát pro orchestr, byť ve vokálních partech by se našla slabší místa.

Představení má nicméně evropskou úroveň. Nerozlišujme, zda jde o malé, nebo velké divadlo – i zde je možné dát dohromady kvalitní režii, hudebníky, světlo, kulisy a tak dále. S Myslivečkem jsem se ještě nesetkal. Je to autor mnoha děl, většinu z nich napsal pro různé italské metropole. Aby jej člověk znovu objevil jako skladatele, je zapotřebí čas a nastudování dalších jeho děl – třeba jsou horší než Olimpiade, třeba lepší. Olimpiade znamená průlom a teď to půjde snáz. Velmi oceňuji i organizaci této koprodukce.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.