Spisovatelka Petra Hůlová pojala Velký knižní čtvrtek tak trochu ve stylu hudební kapely. Dnešní vydání její prózy Čechy, země zaslíbená provází "videoklip", který je s knihou spojen, ale přesto je to svébytný singl.

Hůlová si sama natočila půlhodinové "totálně amatérské home video," jak říká, které dnes večer představí v pražské kavárně Jericho. A pak ho bude vozit na autorská čtení.

Dvě ženy

"Říkala jsem si, že bych chtěla zkusit při čteních něco nového. Třeba bych měla s sebou hudebníka, nebo divadýlko..., a tak mě napadlo natočit film. Chápu to i jako inspiraci k debatě nad knížkou," vysvětluje autorka prózy, jejíž příběh se odehrává mimo jiné v ukrajinské ubytovně v pražském Braníku. A odtud je ve filmu i několik záběrů. "Vystupují v něm dvě ženy, které mě ke knížce inspirovaly. Je to tak trochu o nich a tak trochu o mně."

Petra Hůlová je jedinou z českých beletristů, jejichž kniha byla letos zařazena do druhého ročníku Velkého knižního čtvrtku pořádaného knižní distribucí Kosmas. Tedy nepočítáme-li titul Martiny Formanové Snědla dětem sladkosti, autorky, která je ovšem z trochu jiného literárního těsta, než z jakého se obvykle peče umělecká próza.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.