Román Rybí krev jihočeského spisovatele Jiřího Hájíčka byl na předávání literárních cen Magnesia Litera vyhlášen Knihou roku. Jedno z nejprestižnějších českých knižních ocenění Hájíček přebíral podruhé – již před sedmi lety na Magnesii uspěl v kategorii Próza roku.

Toto ocenění letos připadlo spisovatelce Zuzaně Brabcové za její román Stropy, který se odehrává v psychiatrické léčebně. V kategorii poezie cenu získal Jakub Řehák za svoji druhou sbírku Past na Brigitu.

Výsledky cen Magnesia Litera byly oznámeny ve středu na Nové scéně Národního divadla v rámci večera, o jehož choreografii se postaral soubor La Putyka. O vítězství Hájíčkovy Rybí krve v hlavní kategorii Kniha roku rozhodlo hlasování 136 odborníků. Mezi nimi byli i členové porot jednotlivých kategorií – ty jsou vždy pětičlenné. Pořadatelé Litery ale počet porotců, hlasujících pro Rybí krev, sdělit nechtějí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.