Svléknout Stroupežnického Naše furianty z krojů a ukázat českou náves, jaká opravdu je, se rozhodli inscenátoři hry v Divadle v Dlouhé. Svůj záměr žánrově definovali jako gogolovskou grotesku po česku.

Kolektiv, který září

"Ten punč platím já" - ne nadarmo tahle ústřední hláška trumfujících se sedláků a místních "vejborů" čili obecních zastupitelů z komedie Ladislava Stroupežnického zlidověla. Málokterá divadelní hra vystihuje malichernou prestižnost české povahy a české politiky tak dokonale. Ať jde o ponocenství v Našich furiantech, nebo aktuální volbu policejního prezidenta, je silný groteskní rozměr "rozhodovacích mechanismů" na český způsob nepřehlédnutelný a má nespornou tradici. Bez nadsázky lze říci, že se jedná o dramaturgickou trefu do černého a zároveň o titul, kterým režisér Jan Borna logicky pokračuje ve své osobní dramaturgii převážně "lehčích" titulů (Oněgin byl Rusák, Kabaret Vian-Cami, Myška z bříška), jež se však publiku násilně nepodbízejí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.