Zločinci v americkém Pittsburghu by se měli mít na pozoru - v létě se totiž v jejich městě usídlí Batman.

Režisér Christopher Nolan v úterý oznámil, že právě Pittsburgh vybral jako místo natáčení snímku The Dark Knight Rises, který bude závěrečnou částí nově zpracované třídílné filmové série o netopýřím muži.

Batman nekončí

Studio Warner Bros. však oznámilo, že poté celá série začne znovu a Nolan bude opět u toho. Na nový začátek Batmana dohlédne z pozice producenta.

Filmové studio, jehož sesterskou společností je i komiksové nakladatelství DC Comics, totiž na rok 2013 chystá film o týmu Justice League of America, jehož členy jsou Batman, Superman a další postavy od značky DC.

Konkurenční Marvel už má náskok, zabydluje na filmovém plátně vlastní postavy, jako jsou Iron Man, Thor nebo Kapitán Amerika, aby se v roce 2012 objevily ve společném filmu Avengers.

Natáčení The Dark Knight Rises je pro město Pittsburgh poctou. "Je to další příklad toho, jak se v našem městě rozvíjí filmový průmysl. Připravíme pro ně červený koberec," řekl tamní starosta.

Nolan se pro město rozhodl zejména kvůli jeho architektuře."Pittsburgh je nádherné město. Dokázali jsme tu najít všechno, co jsme hledali," prohlásil čtyřicetiletý režisér.

Pittsburgh rozhodně není pro americké filmaře nezvyklou lokalitou, od 90. let se tu natočilo přes sto filmů. Z novějších to byly například letošní science-fiction Jsem číslo čtyři nebo tři roky stará komedie Zack a Miri točí porno.

Předchozí dva Nolanovy filmy o Batmanovi vznikaly jinde. Batman začíná se točil převážně v Británii, část záběrů ale je z Chicaga. Temný rytíř už vznikal hlavně v Chicagu.

The Dark Knight Rises by měl podle Nolana završit celou trilogii. V kinech se objeví v červenci 2012, v hlavní roli se vrátí Christian Bale, Michael Caine si potřetí zahraje komorníka Alfreda a Gary Oldman ztvární komisaře Gordona.

Nováčky v sérii budou Tom Hardy coby Batmanův protivník, a Anne Hathawayová jako Catwoman (Kočičí žena).

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist