Vydavatelská společnost Supraphon otevře 24. listopadu digitální obchod s nahrávkami české hudby ze svého archivu i novinkami.

Supraphonline.cz poskytne zájemcům možnost legálního stáhnutí zhruba 40 000 skladeb a více než 2600 alb z oblasti popu, rocku, mluveného slova a vážné hudby.

Album za 69 korun

Internetový obchod Supraphonu se stane prvním digitálním obchodem v České republice, který vedle klasického formátu MP3 nabídne veškerý sortiment také v bezztrátovém kompilačním formátu FLAC, který poskytuje kvalitu záznamu srovnatelnou s kvalitou na CD nosičích. V případě MP3 souborů pak webový obchod nabízí datový tok 320 kbps.

Kvalitu zvuku i samotné pouívání webového obchodu je možné vyzkoušet po registraci bezplatným stažením "sampleru" se skladbami Karla Gotta, Olympicu, Spirituál Kvintetu nebo Lucie Bílé. "Supraphonline.cz je kompletně v češtině. U jednotlivých nahrávek jsou rozsáhlé informace o jednotlivých autorech, hudebnících, kteří se na nahrávce podíleli a další podrobnosti," uvedl obchodní manažer Supraphonu Antonín S. Milota.

Supraphon usnadňuje zákazníkům registraci napojením na Google a Facebook. Pro registraci tak stačí jen několik kliknutí myší - schválení přísutpu webové aplikace Supraphon k uživatelskému účtu na jendé z podporovaných služeb a odsouhlasení obchodních podmínek.

Ceny za stažení ve formátu MP3 se za jednotlivé skladby budou pohybovat od 15 do 25 korun, za alba od 69 do 129 korun. Ve formátu FLAC budou ceny přibližně o 30 procent vyšší.

Zákazníci budou mít možnost použít několik způsobů úhrady zakoupené hudby. Mohou platit mobilním telefonem, platebními kartami, prostřednictvím systému PayU, běžného bankovního převodu, hotovostní platbou prostřednictvím terminálů Sazka, předplaceným kreditem nebo poštovní poukázkou.

Konkurence pro iTunes a MusicJet

Stahování nebo přehrávání hudby a videa umožňují v Česku také další internetové servery. Počátkem října zpřístupnil přehrávání hudebních skladeb od světových vydavatelů v počítači či mobilním telefonu server MusicJet, v závěru září začala nabízet stahování hudby a videa česká mutace služby iTunes od americké firmy Apple.

Stahování hudby do mobilů poskytuje například také server T-Music operátora T-Mobile. Letos v únoru naopak po dvou a půl letech skončil portál se stahovanou hudbou i-Legalne.cz.

První možnost digitálního stažení nahrávek Supraphonu se objevila v České republice i za jejími hranicemi v roce 2007.

V loňském roce se prodej digitálních nahrávek na tržbách Supraphonu podílel ze zhruba šesti procent, letos se vzhledem k celosvětovému trendu očekává zvýšení. Například ve Spojených státech již prodej digitálních nahrávek převažuje nad prodejem fyzických nosičů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist