Filmař Petr Zelenka se už počtvrté představil jako divadelní autor. Jeho novou hru Ohrožené druhy uvedla ve světové premiéře činohra Národního divadla. Zelenka ji na Nové scéně také sám režíroval.

Dva spolužáci z gymplu se v ní setkají na prahu šedesátky. Jako kluci si pod skálou v Grébovce slíbili věrnost a přísahali na svoje desatero životních zásad. Které to byly, zůstane tajemstvím. Teď má jeden dělat reklamní zakázku, o níž ten druhý rozhoduje.

Co postava, to problém k řešení

Fotograf Jeremy (Jiří Štěpnička), programový buřič, živoří v ateliéru plném svých šokujících snímků z celého světa, o které už nikdo nestojí. Má ženu Janu (Miluše Šplechtová), kterou "zdědil" po kolegovi, jenž zahynul v bosenské válce.

Jan (Igor Bareš) je homosexuál, šéf v nadnárodní farmaceutické firmě. "Posvátný" kámen z Grébovky nostalgicky učinil součástí svého luxusního bytu. Právě se rozchází s transvestitním přítelem Hankou (Michal Kern).

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.