Kdyby dívky stavěly papírové draky, tvářily by se jako Aneta Langerová na právě vydávaném záznamu z akustického turné Pár míst. Uhranutá živlem, kterému vycházíme vstříc, ale jehož síla nás stejně ohromí. Tím živlem je v tomto případě smyčcové trio, s nímž rok od roku zajímavější autorku hitu V bezvětří popadl hotový vichr. Lépe zpívá, lépe hraje a hudebně se kolem ní začínají dít věci.

Pár míst zní jako sestava, která by formátem sedla Lence Dusilové, ale ve skutečnosti představuje zřejmě poslední krok, jímž se pětadvacetiletá Langerová (nečte se Langrová) emancipuje od zvuku svého někdejšího producenta a spoluhráče Martina Ledviny.

Postupně odhodila elektronické spodky své první desky, teď i poprockový rozměr alba Jsem, a od chvíle, co s nástupem klavíristy Jakuba Zitka přestavěla kapelu, jako by podnikala v živnosti rafinovanějšího písničkářství.

Stylově - a ostatně ani jinak - přečtenou ji ale ještě dlouho mít nebudeme. Drobounká, dobře vychovaná a skromná dívka s hlubokým hlasem v posledních letech upustila od klukovského účesu, křižovala po Praze v kraksničce à la Mr. Bean, s nečekanou ženskou grácií tančila v pořadu StarDance, dobrovolnicky čistila řeku Sázavu i rodné říčanské lesy a "za správnou věc" se dál angažuje v několika dobročinných akcích.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se