K velkým románovým titulům Franze Kafky jako Proces, Proměna nebo Zámek se divadelníci vrací takřka pravidelně. Letos však dva výrazní režiséři v odstupu ani ne dvou měsíců zinscenovali menší texty.

V zářijovém hravém site-specific projektu Příliš tichý nos Jana Nebeského a dramatika Egona L. Tobiáše se povídka Popis jednoho zápasu rozpustila tak důkladně, až zbyla jen těžko uchopitelná absurdně-komická atmosféra.

Nyní Daniel Špinar s dramaturgyní Dorou Viceníkovou vybrali pro brněnskou Redutu slavný Dopis otci. V proklamované snaze ukázat, že "Kafka není tak temný, jak si myslíme", je to poněkud paradoxní volba - tato Kafkova děsivá próza je totiž nikdy neodeslaným pokusem racionálně zformulovat iracionální strach, který spisovatel z otce měl.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.