Český folk se zpravidla měří jednou zaplněnou Balbínkou, takže když to venkovská kapela jako kladenské Zrní najednou dotáhne na vyprodanou Akropoli a písně na internetu promítá desetitisícům lidí, už to musí být něco extra.

Jenže Zrní, které před Vánoci pokřtilo svoji třetí desku Soundtrack ke konci světa, je krásné právě tím, jak je obyčejné a upřímné. "Myslím, že v české společnosti se cosi obrozuje a my jsme toho možná svědectvím," říká frontman kapely, zpěvák a hráč na flétnu Jan Unger.

HN: Zrní už je takřka kapelou usazených třicátníků, že? 

Mluví se o nás jako o mladé kapele, ale všem nám je okolo třiceti. Přesto se necítíme usazeně. Ženatý jsem jenom já, s ženou jsme spolu už jedenáct let. Všechno v mém životě je tak nějak na dlouho.

Usazení jsme možná v tom kapelním životě. I to je jistý, ač vesměs příjemný, stereotyp. Koncerty, zkoušky, do toho máme všichni ještě práci, protože potřebujeme stálý příjem. Na rodiny nebo nějaké dovolené nezbývá moc času. S manželkou se vidím v bdělosti často jen pár hodin týdně. Jinak jsme se všichni potkali na gymplu v Kladně a hrajeme spolu už dvanáctým rokem.

HN: Co jste byli za partu? Jedničkáři? 

Jo, to skončilo na základce! Na gymplu jsme si všichni nechali narůst vlasy a nastalo období vzdoru, hippies, hospod a hudby. Třeba já jsem vyfasoval několik trojek z chování, až museli rodiče párkrát na kobereček k řediteli. Většinou za tím byla neúcta k autoritám a tak. Rvaček jsem moc neměl, a když jo, tak zase jen kvůli neúctě k autoritám, tentokrát ale bitkařským. Kvůli tomu jsem párkrát dostal přes držku.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.