Rivalita mezi členy baletního souboru Velkého divadla (Balšovo těatra) v Moskvě je vyhlášená. Byli tu tanečníci, kteří uprostřed výstupu svých konkurentů nechali zazvonit budík a ti, kteří svým rivalům místo květin nechali donést mrtvou kočku. Ještě za sovětské éry tanečníci nacházeli schované špendlíky ve svých úborech a v baletních piškotech ostré střepy, připomíná deník International Herald Tribune.

Ale páteční incident, kdy uměleckého šéfa divadla Sergeje Filina cestou domů kdosi popálil kyselinou chrstnutou do tváře, je zatím bezkonkurenčně nejhorší.

Filin leží v moskevské nemocnici se zcela zafačovaným obličejem, má popáleniny třetího stupně a tak vážné poškození očí, že možná přijde o zrak, informovala agentura Interfax. Podle mluvčí Velkého divadla Kateriny Novikovové byl incident patrně osobní mstou někoho z členů souboru.

"Filin byl nekompromisní manažer. Když měl za to, že člen souboru není s to odvést stoprocentní výkon, tak ho jednoduše neobsadil," řekl generální ředitel divadla Anatolij Iksanov.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se