Novým ředitelem Národního divadla, které je od podzimu bez šéfa, by se mohl stát Jan Burian, současný šéf Divadla J. K. Tyla v Plzni a předseda Asociace profesionálních divadel ČR.

Jeho jméno navrhla ministryni kultury Aleně Hanákové komise odborníků ve svém konceptu. Ten se teprve ve čtvrtek dostal ministryni do rukou a je tedy ještě neveřejný. Uniklou informaci zveřejnily Lidové noviny. „Ministryně již dnes měla ohledně koncepce nějaké otázky a mimo jiné slíbila, že náš materiál nechá již zítra zveřejnit,“ řekl IHNED.cz šéf expertní komise a rektor DAMU Jan Hančil.

Jmenování Jana Buriana by mohlo být prvním krokem, jak vyvést Národní divadlo z krize poté, co ministryně v září minulého roku bez pořádného zdůvodnění nečekaně odvolala tehdejšího ředitele Ondřeje Černého.

Burian je zveřejněním informace poněkud zaskočen, nicméně připustil, že by o nabídce vážně uvažoval. „Musel bych jednat nejen s paní ministryní, ale také s vedením města. Pokud mě však ministryně osloví, budu to brát vážně a rozhodnu se velmi brzy.“

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se