Štíhlý elegán s prořídlou havraní hřívou se trochu afektovaně uklání publiku. Na odvrácené straně pódia se mezitím řadí dětský sbor. Vysoko posazenými hlásky jakéhosi andělského chóru tklivě doprovázejí Nicka Cavea a tentokrát většinou lehce ševelící kapelu Bad Seeds.
Jeden moment ze živého koncertu, který visel na internetu pouhých čtyřiadvacet hodin jako pozvánka k poslechu nového alba Push the Sky Away. Tohle je jedno z překvapení – děti na pódiu?
Na třech předcházejících albech pod značkou Grinderman hrál Cave, ozdobený fešáckým knírem, jakousi sebeironickou roli opičího krále, fauna vláčeného svými pohlavními žlázami od jedné ložnice k druhé. Knír je pryč, Cave v čele rozvážných rockerů Bad Seeds zas bezmála otcovskou postavou.
Taky zvuk kapely Grinderman, personálně spojité nádoby s Bad Seeds, vycházel v porovnání s novou nahrávkou asi jako rozbrušovačka vedle harfy. Za epochy Grindermanů by děti působily jako perverzní stafáž, dnes má show Nicka Cavea rodinné vstupné.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.