Ostrovského komedie Les, jejíž premiéru před pár dny uvedlo Divadlo na Vinohradech, se odehrává v jednom upadajícím ruském "šlechtickém hnízdě". Dramatik, současník romanopisců Tolstého a Turgeněva, pozoruje dění na panství Pařezy s překvapivě současným, (sebe)ironickým smyslem pro divadelnost života, dnes bychom možná řekli pro jeho absurditu.

To ovšem z inscenace Daniela Hrbka nepoznáme. V tupě aranžovaných scénách a obscénních extempore vypadá Les jen jako nevtipná, moralizující komedie. Nemáme tak šanci docenit šťavnaté herecké příležitosti a přesnost a hloubku autorova pozorovatelského talentu už vůbec ne.

V poměrech, které na lesním panství bohaté statkářky Gurmyžské vládnou, se vyjevují "prvobytné" vlohy lidstva. Hybatelem všeho nejsou, jak madam i ostatní ve svých řečnických cvičeních předstírají, ušlechtilé myšlenky, dobročinnost a láska, ale peníze, společenské postavení a pohlavní pud.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.