Příběh fotografa Františka Drtikola nebo rváče a outsidera Vandama patří mezi čtyřiadvacítku nominovaných knižních titulů, které letos usilují o hlavní cenu soutěže Magnesia Litera. Porota v sedmi kategoriích je vybírala z celkem 350 přihlášených.
Nejvíce nominací - šest - má tradičně kategorie prózy. Do užšího výběru se dostaly knížky Jen šmouha po nebi Ivana Binara, Skutečná událost Emila Hakla, Dějiny světla Jana Němce, Láska na cizím hrobě Ludvíka Němce, Národní třída Jaroslava Rudiše a Lorenz, zrady Anny Zonové. Ve zbývajících šesti kategoriích soutěží vždy tři nominované tituly.
Do boje o cenu DILIA Litera pro objev roku porotci poslali Tichý dech. Zápisky českého lékaře z Afriky a z Haiti Jana Trachty, pak také studentský debut Tomáše Zahrádky Dědeček a básnický debut pětadvacetiletého hudebníka Jonáše Zbořila Podolí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










