Zbrusu nový obchodní model zkouší američtí hiphopeři Wu-Tang Clan. Ti se rozhodli vylisovat pouze jedno jediné LP svého nového dvojalba The Wu – Once Upon a Time in Shaolin a následně jej vydražit za co nejvyšší cenu. Podle serveru Billboard už hudebníci dostali nabídku na 5 milionů dolarů.

Za nápadem stojí lídr Wu-Tang Clanu řečený RZA a producent Cilvaringz Azzougarh, který se skupinou udržuje kontakt od roku 1997. “Jedni zájemci nám za desku nabízeli dva miliony dolarů, tuhle naposledy už někdo pět milionů,” řekl RZA. “Zobecnit se to nedá, ale potvrzuje to, že náš nápad u lidí rezonuje.”

Album Wu-Tang Clanu obsahuje jedenatřicet skladeb, které hudebníci tajně natáčeli několik posledních let. Deska navíc vyjde v luxusní stříbrné krabici, kterou vlastnoručně vyrobil marocko-britský umělec Yahya. Ten také nahrávku momentálně střeží na tajném místě v Maroku. V projektu je jako finanční ředitel zainteresovaný též dubajský promotér Wissam Khodur, díky kterému na desce zase účinkují hráči fotbalového klubu FC Barcelona.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se