Už je to osmnáct let, co americký hudebník Prince začal válčit s hudebním průmyslem a zejména svým vydavatelstvím Warner Bros Records. Tehdy si na čelo napsal “otrok” a namísto svého uměleckého jména se rozhodl používat grafický symbol. Chtěl dosáhnout toho, aby vydavatelství nemělo právo na vydávání jeho hudby.

Nyní pětapadesátiletý Prince oznámil, že se k Warner Bros vrací a hodlá u firmy znovu vydat studiová alba z let 1978 až 1996. Jako první se v létě objeví deluxe verze desky Purple Rain, od jejíhož vzniku letos uplyne třicet let. V dalších měsících se Warner Bros proberou katalogem nevydaných Princových skladeb.

Pod křídly velké firmy také Prince vydá nové studiové album, patrně se svou dívčí kapelou 3rdEye Girl, uvádí tisková zpráva. “Nové studiové album je na cestě a Warner Bros Records i já se těšíme na roky plodné spolupráce,” uvedl hudebník.

Už vloni se spekulovalo o tom, že album se bude jmenovat Plectrum Electrum, to ale oficiální prohlášení nepotvrzuje. Chybí také informace, kolik peněz Warner Bros hudebníkovi zaplatili.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se