Miloš Urban je v českém prostředí dosti výjimečným druhem spisovatele, který s úspěchem překračuje hranice takzvané vážné a oddechové literatury. Už do svých prvních knih, kterými okouzlil čtenáře i literární kritiku, si půjčoval scény, rekvizity i celé syžety z pokleslých krváků. Zároveň dával najevo zřetelný ironický odstup a čtenář si až do konce nemohl být jistý, jak vážně je vše míněno a nakolik jde o parodii nebo mystifikaci.

Mezi "seriózními" romány si navíc Urban čas od času odskočil k lecčemu přímočaře lehčímu, ať to byl horor či ironický pamflet proti politice. Jeho aktuální román je právě takovým žánrovým odklonem – tentokrát k detektivnímu thrilleru staré školy.

Hlavní hrdina a vypravěč knihy Přišla z moře, adept žurnalistiky Karel Vrba, se právě nachází na výměnné stáži v jihoanglickém přímořském městečku Eastbourne. Občas utrousí jízlivou poznámku směrem k současné módě vypjatě drsných skandinávských detektivek a zavzpomíná na poctivější, realitě bližší krimiromány zejména od britských autorů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.