Na krátkém videu ztrácejícím se v nekonečnu YouTube líčí básník Petr Hruška, že v oblasti už roky vyhaslých vysokých pecí Dolních Vítkovic se opět chystá odpich.

Když se tu ještě skutečně tavilo železo, zalehl při odpichu půl Ostravy monumentální hukot a po něm se rozprostřela zvláštní záře, připomíná Hruška ještě ne tak vzdálenou, mocně industriální epochu Ostravy, ve které strávil celý svůj dosavadní padesátiletý život.

Hruška to říká s klidnou, ale naléhavou dikcí kazatele, jako kdyby zvěstoval, že "na počátku Ostravy byl oheň". Ale je za tím víc než jen pouhá "technika" hoření, spíš jde o spalující vášeň básnickou.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se