Na krátkém videu ztrácejícím se v nekonečnu YouTube líčí básník Petr Hruška, že v oblasti už roky vyhaslých vysokých pecí Dolních Vítkovic se opět chystá odpich.
Když se tu ještě skutečně tavilo železo, zalehl při odpichu půl Ostravy monumentální hukot a po něm se rozprostřela zvláštní záře, připomíná Hruška ještě ne tak vzdálenou, mocně industriální epochu Ostravy, ve které strávil celý svůj dosavadní padesátiletý život.
Hruška to říká s klidnou, ale naléhavou dikcí kazatele, jako kdyby zvěstoval, že "na počátku Ostravy byl oheň". Ale je za tím víc než jen pouhá "technika" hoření, spíš jde o spalující vášeň básnickou.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









