Přestože první dvě pravidla Klubu rváčů praví, že o Klubu rváčů se nemluví, jeho autor Chuck Palahniuk je v úterý porušil.

Americký spisovatel oznámil, že příští rok v komiksové podobě vydá pokračování tohoto románu, jejž roku 1999 proslavila filmová adaptace s herci Bradem Pittem a Edwardem Nortonem.

Komiks, který vyjde pod anglickým názvem Fight Club 2, se má odehrávat 10 let po událostech z prvního dílu a jeho myšlenky prý nahlédne z perspektivy otce.

„Do prvního dílu jsem zahrnul vše, co jsem si myslel, že můj otec neudělal, a přidal jsem to, z čeho své otce osočovali mí vrstevníci,“ řekl Palahniuk v rozhovoru pro deník USA Today.

„Teď jsem stejně starý, jako byl otec, když jsem na něj nadával. Proto se na to všechno chci podívat z jeho perspektivy,“ dodává spisovatel, jenž v únoru oslavil dvaapadesáté narozeniny.

Palahniuk prý bezejmenného protagonistu knihy ve druhém díle ožení s postavou Marly Singerové. Na začátku Klubu rváčů 2 už tak společně budou vychovávat devítiletého syna.

Situace má sloužit jako odrazový můstek k tomu, co Palahniuk pro knihu považuje za stěžejní. „Bude vyprávět o věku, kdy člověk z různých důvodů stále není šťastný a přemýšlí, zda by štěstí dosáhl, kdyby potlačil divokou, tvůrčí stránku své osobnosti, toho Tylera, kterého v sobě každý máme,“ řekl Palahniuk v narážce na psychopatické alter ego vypravěče knihy.

Tyler Durden, kterého ve filmové adaptaci Klubu rváčů ztvárnil Brad Pitt, se prý objeví i v pokračování. „Možná se ale ukáže, že Tyler není jen něčím, co vzniklo ve vypravěčově hlavě, nýbrž že tu existuje celá staletí,“ naznačuje Palahniuk.

V komiksech bude opět figurovat teroristická organizace Project Mayhem i samotný klub rváčů, kam se hrdina vydá, aby si pokusil znovu prožít mládí. „A strašlivě při tom selže, protože tuhle část života už má za sebou,“ dodává autor.

Ten začne 10 dílů komiksu Fight Club 2 vydávat v dubnu 2015 u amerického nakladatelství Dark Horse.

Ilustrace dodá Cameron Stewart, jenž dříve kreslil Batmana s Robinem či Catwoman. Tentokrát prý svůj kreslířský styl přizpůsobil hustotě Palahniukovy vypravěčské látky i některým absurdně komickým momentům příběhu.