Rok a půl poté, co Philip Roth oznámil, že končí s literaturou a přestal psát, vychází v češtině opět jeho knížka Elév z roku 1979, vydaná v tuzemsku poprvé před devětadvaceti lety.

Roth v ní v první osobě coby autor Nathan Zuckerman vypráví o literárních začátcích, o tom, jak se vyrovnává se svými dvěma životními tématy – se vztahem k ženám a k otci.

Není obtížné zjistit, že v příběhu Nathana Zuckermana a v jeho postojích vyjadřuje Roth vlastní téma. Avšak nejen to: především si pohrává s tím, jaké by to bylo (pro Nathana, jenž na svého otce pohlíží spíše soucitně kriticky) potkat opravdovou otcovskou autoritu – obdivovaného spisovatele Lonofa, rovněž Rothovu fikci – a dočkat se otcovského přijetí.

Jaké by to bylo potkat Anne Frankovou, která nezahynula v koncentráku, ale tajně zázračně přežila? Jaké by to bylo ji svádět? Jaké by to bylo být počat jiným otcem?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.