Necelý měsíc poté, co vydavatelství Harvest Records poslalo na pulty nové album britského zpěváka Morrisseyho, s umělcem rozvázalo smlouvu.

Napsal to americký časopis Billboard.com s odvoláním na zpěvákův internetový fanzin. Podle něj rozhodnutí přišlo přímo od šéfa společnosti Stevea Barnetta.

Oficiální zdůvodnění zatím chybí, minulý týden však Morrissey své vydavatelství kritizoval v příspěvku na těchtýž stránkách.

Zpěvák pochválil trojici videí, která k jeho písním natočili fanoušci, avšak dodal, že videoklip měli správně vyrobit zaměstnanci Harvest Records.

Stejně tak si Morrissey stěžoval, že od vydání svého alba World Peace Is None of Your Business, které vyšlo 15. července, nedostal jediné pozvání do světových televizí.

Teoreticky ale nelze vyloučit ani variantu, že Morrissey je s firmou ve skutečnosti dohodnutý a doufá, že hádkou v médiích na album upozorní a zvýší mu prodej, případně zvedne zájem o vstupenky na turné, které začíná 6. října v Lisabonu.

Morrisseyho novému albu se přitom daří, do britských hitparád vstoupilo na druhém místě. “První příčka je samozřejmě zaplacená, jak všichni víme,” okomentoval to minulý týden Morrissey.

Jeho nová deska se drží mezi desítkou nejprodávanějších také v Dánsku, Irsku, Belgii či Německu.

S vydavatelstvím Harvest Records, které spadá pod společnost Capitol Music Group, podepsal Morrissey smlouvu začátkem letošního roku.

Své předchozí album Years of Refusal vydal roku 2009 na countryové značce Lost Highway Records, patřící pod Universal Music Group.

V rozhovoru před třemi lety zpěvák přiznal, že nového vydavatele po odchodu od Lost Highway hledal jen těžko.

“Myslím, že labely zajímá hlavně objevování nových talentů, které si mohou připsat jako vlastní úspěch,” řekl.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist