Slovenští fanoušci skupiny Lucie měli minulý týden smůlu. Na koncertech v Košicích a Bratislavě neviděli jeden z nejdražších a technicky nejnáročnějších kousků právě probíhajícího comebackového turné – hydraulické rameno, které vynese Davida Kollera do vzduchu, aby pak při písni Krev a rock'n'roll bubnoval nad publikem.

"Říkáme mu rypadlo. Na celém turné je to ta nejkomplikovanější věc," vysvětluje Dan Truhlář, produkční manažer Lucie a pořadatelské agentury Live Nation.

"Rypadlo musí splňovat všechny bezpečnostní prvky, statické posudky i zátěže. Máme spoustu práce, abychom to vůbec dostali z kamionu dovnitř do hal. Na slovenských koncertech jsme rypadlo neměli, protože bychom halám způsobili technické problémy," dodává.

Rypadlo vyrobila tuzemská filiálka koncernu Bosch Rexroth a stálo přes deset milionů korun, na instalaci vždy dohlíží přímo technik společnosti.

A co bude s výrobkem, který vznikl na míru pro Lucii, až turné skončí? "Firma si to nejspíš odveze, rozebere a už to nikdy nepoužije, protože jde o jednorázovou věc," směje se jeden z mozků velkého turné Lucie, šéf české pobočky Live Nation Robert Porkert.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se