Silný dryák namíchali pro své publikum v pražském Divadle Kalich. Dali dohromady kultovní komediální dvojici Oldřich Kaiser – Jiří Lábus s režisérem Davidem Drábkem a dramatikem Petrem Kolečkem, aby na jevišti společně vytvořili pokračování normalizačního televizního seriálu Žena za pultem.

Titul nazvaný Žena za pultem 2: Pult osobnosti, který souzní se současnou nostalgií po socialistickém retru, znamená pro soukromou scénu kasovní jistotu. Stejně tak divadelníci, jež oslovila – tato čtveřice umí dělat legraci, která lidi baví.

Od začátku tu ale bylo i producentské riziko, že zlomyslní průzkumníci české povahy vytáhnou na světlo nejen ty směšné, ale také nepříjemné či znepokojivé "národní" vlastnosti a mindráky. Což se do jisté míry stalo.

Lábusova obézní prodavačka Jiřina se učí čínská slovíčka a doufá, že nadcházející volby splní její touhu po životě v jednom šiku.

Kaiser hraje její vysportovanou kamarádku Hanku, která individualisticky holduje squashi, zdravé výživě a obdivuje lobbisty.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se