Možná se nějaký český režisér jednou pokusí natočit filmové drama nazvané třeba Havel: člověk naděje. Variantu loňského snímku Andrzeje Wajdy o Lechu Walesovi, polském protějšku Václava Havla.

A možná cestu k takovému vizuálnímu zpodobnění prošlape chystané čtyřdílné pokračování televizního seriálu České století režiséra Roberta Sedláčka, které spěje do období Havlova disidentství a následného prezidentství.

Zatím si ale musí Václav Havel vystačit s lehkou múzou v malém, starém a dobrém pražském Divadle Na zábradlí, kde kdysi dělal kulisáka a pro které v šedesátých letech napsal své rané hry.

Je to logické: nemáme režiséra Wajdových parametrů (ostatně i Hořící keř na citlivé téma z moderních českých dějin natočila jeho krajanka Agnieszka Hollandová), ale především jsme Češi. A s námi byla vždycky spíš legrace, že?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.