Ten řvoucí lev je dodnes jedním ze synonym Hollywoodu. Přitom společnost Metro-Goldwyn-Mayer neboli MGM, z jejíhož loga král zvířat křičí od roku 1924, už dávno není takovým gigantem, jakým byla v první půli 20. století. Když v roce 1978 Mejla Hlavsa z Plastic People of the Universe v krátké půlminutové písni Metro-Goldwin-Mayer hřímal hlasem napodobujícím legendárního lva, studio MGM už uvádělo jen pár filmů ročně a velká část byznysu spočívala v síti hotelů a kasin.

V posledních dnech se spekuluje o tom, že je katalog společnosti čítající na 4000 filmů a 17 tisíc hodin televizní tvorby na prodej. Jeho nejvýznamnější položkou je série filmů s Jamesem Bondem, jedna z nejúspěšnějších ság všech dob. Ale při pohledu do portfolia MGM se ukazuje mnohem širší pohled do dějin kinematografie.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.